Czy wiesz, że…?

Chrapanie jest powszechnie występującym nocnym zaburzeniem oddechowym. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wpływa ono na jakość snu, a w konsekwencji na samopoczucie w ciągu dnia. Wszyscy wiemy dobrze, że chrapanie generuje również problemy nie tylko u samych chrapiących, ale także u ich rodzin…

Co jest przyczyną chrapania?

Przyczyną chrapania mogą być nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych, spowodowane przez zwężenie poniżej języczka lub w okolicy gardła za językiem. Najczęściej powodem chrapania jest osłabienie mięśni w obrębie gardła, spowodowane starzeniem się, spożywaniem alkoholu lub paleniem papierosów, przyjmowaniem niektórych leków. Jako jedna z przyczyn chrapania wskazywana jest również otyłość.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Chrapanie pogarsza jakość snu i wpływa na codzienne funkcjonowanie (zaburzenia koncentracji, uczucie zmęczenia). Badania naukowe podkreślają, że może doprowadzić do bezdechu sennego (który jest poważną chorobą), nasilenia objawów innych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rytmu serca, problemów z erekcją.

Jak wyeliminować chrapanie?

Ważnym punktem w drodze poszukiwania dobrego rozwiązania problemu jest konsultacja lekarska. Zabiegowe leczenie chrapania w wielu przypadkach przynosi dobre efekty. Dla niektórych zabiegi chirurgiczne są zbyt dużym obciążeniem. Zanim jednak zdecydujemy się na bardzo kosztowny zabieg, warto skorzystać z naturalnych preparatów, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Marki z naszego portfolio: